O nás

Napsal Ekkoliffe.bloger.cz (») 10. 8., přečteno: 67×

Proč jsme se vlastně rozhodly založit e-shop eKKoliffe?

Jsme dvě sestry, Katka a Kristýna. Máme mnoho společného, obě jsme povoláním paní učitelky, máme rády cestování, praktikování jógy, čtení a hudbu. Přes týden je naším koníčkem naše práce, protože ji obě děláme s láskou a o víkendech rády chodíme do přírody, trávíme čas s rodinou.

Náš vztah k ekologičtějšímu a přírodnějšímu životnímu stylu se vyvíjel pomalu a postupně, ale vždy to bylo bok po boku. Protože se vzájemně inspirujeme, a jsme prostě nerozlučné, i do tohoto životního stylu jsme se vrhly společně. Proto jsme jako název e-shopu zvolily eKKoliffe (Katka a Kristýna).

Nejprve jsme před několika lety začaly třídit odpad na popud Katčiného studenta Adama (Katka je učitelka angličtiny a při lekcích na téma ekologie a třídění odpadu narazili). Díky pravidelnému třídění jsme si uvědomily, kolik odpadu jako domácnost vyprodukujeme, a to i přesto, že si vyrábíme jogurty, pečeme vlastní chleba a nekupujeme balené vody. Při podrobnějším zkoumání jsme zjistily, že velké množství odpadu a především toho plastového je zbytečné. Začaly jsme vyhledávat články a zkoumat způsoby, jak lze naši produkci odpadu snížit.

Koupily jsme si pytlíky na pečivo, ovoce a zeleninu a začaly při nákupech potravin více přemýšlet nejen nad tím, jaká je jeho kvalita, ale také nad jeho obalem.  Dále přišly na řadu textilní odličovací tamponky a menstruační kalíšky.

Další zvrat přišel ve chvíli, kdy si Kristýna přivedla domů italského chrtíka Tess a později Katka Niké. Tyto dvě slečny nám zamotaly hlavu a tak jsme při nákupu kosmetiky a úklidové drogerie hledaly produkty netestované na zvířatech, s přírodním složením, ekologickým obalem. Tyto výrobky však nejsou vždy úplně dostupné v místních obchodech, a tak jsme se často uchylovaly k nákupu přes internet.

V březnu roku 2019 jsme spolu šly na procházku na hrad Hukvaldy a poté jsme si zašly na oběd do místní restaurace, kde jsme spolu sdílely novinky z „eko světa“ a tam nás to napadlo! Proč si nezaložit e-shop, kde bychom mohly nabízet náš oblíbený sortiment výrobků a sdílet své zkušenosti s nimi? A protože mezi vlastnosti, které máme společné, patří třeba potřeba to, co si vysníme, mít v nejkratší možné době (stále si obě myslíme, že je to dobrá vlastnost), začaly jsme ke konci školního roku podnikat kroky k otevření e-shopu.

F19d1b6f-fb61-46c4-853c-c70b46a93bc0

Naším cílem není kritizovat okolí nebo být dokonalé, ale společně s vámi pomocí malých postupných krůčků a změn směřovat k čistšímu životnímu prostředí, k rozšíření povědomí o dostupnosti produktů fairtrade a výrobků netestovaných na zvířatech především od českých a slovenských výrobců.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a sedm